Příchod do nového domu

Co říci závěrem. Nastává chvíle, o které jste dlouho snili. Zabalit poslední krabice, kufry a vydat se zabydlet nový domov. Rodinný dům Vám přináší mnoho pozitivních změn, více soukromí, klidu i přírody. Musíte si však uvědomit, že se o něj musíte náležitě starat.

Pravidelná údržba je nezbytností

Je nad očekávání jasné, že s provozem rodinného domu budou spojené vyšší náklady, než-li u bytové jednotky. Toto stanovisko musíte přijmout ještě před tím, než se do samotné stavby pustíte. Nač tedy nezapomenout?

  1. Jednou ročně nechat zkontrolovat střechu, krytinu, okapy i komín.
  2. Pokud v zimě opustíte dům na delší dobu, musíte ho nechat temperovat, aby nezamrzla voda.
  3. Provádět stálou preventivní údržbu, která prodlouží životnost využitých materiálů.
  4. Menší opravy řešit ihned a neodkládat je.
  5. Kontrolovat, zda-li ve zdech nebo na fasádě nevznikají trhliny.
  6. Založit si fond pro případ větších oprav nebo jiné nenadálé události.

Zcela nový dům by při pravidelných kontrolách měl vydržet bez nutnosti většího zásahu minimálně 10 let.

TIP: I když Vám vyvstanou určité náklady spojené se stálou údržbou domu, nezapomeňte, že naše nízkoenergetické domy šetří Vaše peníze zase s ohledem na každodenní provoz.

Konečně stojíte na prahu vlastního domu a my jsme šťastni, že jsme Vám k tomuto životnímu kroku dopomohli. Přejeme Vám tímto pohodové a nerušené bydlení, jež pro Vás už navždy bude znamenat jediné - vlastní domov.

Naším krédem a cílem je budovat Vám domovy šetrně, levně a s maximálním ohledem na zákazníka. Pokud právě zvažujete pořízení vlastního bydlení, neváhejte nás kontaktovat, rádi s Vámi vše probereme osobně.

Budeme se na těšit.

Kontakty

Dělnická 209,
434 01 Most